Alexela kutsub õhusaastele hüvasti ütlema

„Puhta planeedi saavutamiseks peavad saastavate kütuste asemel rohekütused saama sama loomulikuks elu osaks nagu internet mobiilis,“ märkis Alexela juhatuse liige ja konverentsi ellukutsuja Alan Vaht.

„Kliimaeesmärgid saadavad õhusaaste pensionile,“ lisas Vaht ja nentis, et võimalused keskkonna säästmiseks on täna juba olemas, seejuures saavad keskkonnasõbralike autode omanikud oma sõidukitest ka rahalist võitu. „Kutsusime konverentsi ellu just seepärast, et neid teemasid tulebki rohkem näitlikustada kuna kliimaeesmärke saame vaid ühiselt täita“.   

Alexela eestvedamisel aset leidval konverentsil keskendutakse gaasilistele kütustele ning arutletakse, mida saab ja tuleb veel ära teha selleks, et keskkonnasõbralikud metaantanklad jõuaksid ka väikelinnadesse ja maakohtadesse. Konverents annab ühtlasi ülevaate Euroopa kliima- ja transpordipoliitikast vastavalt EL-i uuele pikaajalisele strateegiale aastani 2050 „Puhas Planeet Kõigile“ ja tutvustab gaasiliste kütuste infrastruktuuri arenguid Euroopas.

Kõnelejate seas on nii Euroopa Komisjoni esindaja Herald Ruijters kui autotootjate juhid Edward Neville, Jacob Thärnå, Marek Gawroński ja esmakordselt tuleb tutvustamisele Kantar Emori poolt läbiviidav uuring, mis avab rahva hoiakuid gaasikütuste kasutamisest.

„Muuhulgas räägime konverentsil biometaani osast Eesti rohemajanduse ökosüsteemis ja selle kasutamisest transpordis, millega väheneb omakorda vedelkütuste impordi sõltuvus. Siinjuures tuleb rõhutada, et biometaani käsitletakse sada protsenti süsinikneutraalsena ning tegemist on kohalike jäätmete ringmajanduse edendamisega,“ andis Alexela juhatuse liige ülevaate konverentsil sündivast. 

19. septembril Tallinna Lauluväljakul transpordiettevõtetele suunatud kliimaneutraalse transpordi konverentsi „Hüvasti õhusaaste!“ korraldavad Alexelaga koostöös Škoda, Volvo ja Scania. Konverentsil ennustavad korraldajad osalema ligi 500 transpordiettevõtetega seonduvat äriisikut nii Eestist kui Euroopast. Konverentsi vältel saab linnarahvas lauluväljaku alale uudistama tulla tulevikukütustel sõitvaid sõiduautosid, busse ja veokeid.

Rohkem infot ja konverentsile registreerimine SIIT

Pildi autor: Silver Raidla